GU10 Smart-pære 10W AR111 SMD Hvid 30° CCT+DIMM Wi-Fi/BT
SKU
WOJ+14512
77,36 kr. 63,93 kr.
5700 På lager
-
3 dage -
2 år -
110x70mm -
1050 -
10W -
IP20
- Kategorier:
- Smarte LED-lamper
- GU10
- LED AR111
Installation af Smart LED-spotlight (AR111 GU10)
Denne lampe er en smart LED-spotlight, der fungerer på 230 volt og er nem at styre med en app på din telefon. Du behøver ingen teknisk viden – installationen er hurtig og nem.
Det skal du bruge:
- En armatur (spotlight) med en GU10-fatning
- 230V strømforsyning (standard netspænding)
- En smartphone (Android eller iPhone)
- WiFi-netværk (2,4 GHz)
Installation:
- Sluk for strømmen af hensyn til din sikkerhed.
- Sæt lampen i GU10-fatningen (sæt den ind og drej den en kvart omgang).
- Tænd for strømmen igen.
- Download appen på din telefon:
Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tuya.smart
iPhone: https://apps.apple.com/app/smart-life-smart-living/id1034649547
- Åbn appen, og opret en konto, hvis det er nødvendigt.
- Sæt lampen i parringstilstand (normalt ved at tænde/slukke lampen et par gange, indtil den begynder at blinke).
- Tilføj lampen til appen, og tilslut den til dit WiFi.
Brug:
Efter installationen kan du nemt bruge din telefon til at:
- Tænde og slukke lyset
- Dæmpe lyset
- Justere lysets farve (fra varm til kølig hvid)
- Indstille automatiske tidsplaner (f.eks. tænde automatisk om aftenen)
Vigtigt:
- Vægkontakten skal altid være tændt for at styre lyset via appen
- Brug ikke en traditionel lysdæmper, da dette kan forårsage interferens
Inden for få minutter har du fuld kontrol over din belysning – enkelt, smart og komfortabelt.
| SKU | WOJ+14512 |
|---|---|
| Light Colour | K3000 - K5800 |
| Wattage | 10W |
| Minimale aankoop | 1 Stykke |
| Afmeting | 110x70mm |
| Diameter | 110 mm |
| Aantal | Minimumkøb 5 stykker |
| voorraad | 3 dage |
| Vægt | 0.090000 |
| Voltage | 220V |
| Aansluiting | GU10 |
| Type lichtbron | LED |
| Te gebruiken bij temp. | -20/+40 |
| Lumen | 1050 |
| Incl. Driver | Ja |
| Ip | IP20 |
| Kwh/jaar | 20 |
| Geleverd incl. lichtbron | Ja |
| Gebruik | Brug inde og ude |
| Beam Angle | 30° |
| Warranty | 2 år |
| Behuizing | Plast |
| Energielabel | A+++ |
| Lifetime [h] | 17000 timer |
| Certificate | CE |
| Cooperation with a dimmer | SMART |
| Cri | >80 |
| Produkt farve | Hvid |
Skriv din egen anmeldelse


