LED-byggelampe 10W IP65 – Kompakt udendørslampe hvid, energieffektiv og holdbar
-
3 dage -
2 år -
94x78x27mm -
75 l/uge -
10W -
IP65
- Kategorier:
- LED-byggelys
- Byggelys
10W IP65 LED-byggelampen er en kompakt og energieffektiv løsning til både indendørs og udendørs belysning. Med sit moderne hvide aluminiums- og glashus har denne lampe et elegant udseende og er velegnet til forskellige anvendelser såsom haven, facaden, indkørslen eller værkstedet.
Med en lysstyrke på 75 lumen pr. watt og en strålevinkel på 100° spreder lampen et klart lys over et bredt område. Takket være en CRI på 70 gengives farverne naturligt. SMD LED-teknologien og det driverløse design garanterer en lang levetid på ikke mindre end 17.000 timer.
Byggelampen er IP65-certificeret, fuldstændig støvtæt og stænksikker og modstandsdygtig over for temperaturer fra -20°C til +40°C. Den er nem at installere med et netkabel på ±40 cm og leveres med en lyskilde.
Med en vægt på kun 171 gram og kompakte mål (94x78x27 mm, tykkelse 23 mm) er lampen praktisk og alsidig. Derudover får du 2 års garanti, der sikrer kvalitet og pålidelighed.
| SKU | 502W |
|---|---|
| Wattage | 10W |
| Voltage | 220V |
| Energy consumption | 10 kWh/1000t |
| Frequency | 50Hz |
| Power factor | 0,9 |
| Lumen | 75 l/uge |
| Beam Angle | 100º |
| Te gebruiken bij temp. | -20/+40 |
| Lifetime [h] | 17000 timer |
| Behuizing | Aluminium og Glas |
| IK | 07 |
| Ip | IP65 |
| Produkt farve | Hvid |
| Afmeting | 94x78x27mm |
| Vægt | 0.171000 |
| Warranty | 2 år |
| voorraad | 3 dage |
| Aansluiting | Strømkabel ca. 40 cm |
| Type lichtbron | LED |
| Incl. Driver | Uden driver |
| LED Type | SMD-kort |
| Kwh/jaar | 20 |
| Geleverd incl. lichtbron | Ja |
| Gebruik | Brug inde og ude |
| Energielabel | A+++ |
| Certificate | CE |
| Cooperation with a dimmer | Nej |
| Dikte (in_mm) | 27 mm |
| Cri | 70 |





