LED Byggelampe 50W IP65 – Kraftig hvid udendørslampe, energieffektiv og holdbar
-
3 dage -
2 år -
176x137x25 mm -
86 lm/W -
50W -
IP65
- Kategorier:
- LED-byggelys
- Byggelys
50W IP65 LED-byggelampen er en kraftfuld og energieffektiv løsning til både indendørs og udendørs belysning. Med sit moderne hvide aluminiums- og glashus har denne lampe et elegant udseende og er velegnet til anvendelser som haver, facader, indkørsler eller værksteder.
Med en lysstyrke på 86 lumen pr. watt og en strålevinkel på 100° spreder lampen et klart lys over et bredt område. Takket være en CRI på 80 gengives farverne naturligt og præcist. SMD LED-teknologien og det driverløse design garanterer en lang levetid på ikke mindre end 17.000 timer.
Byggelampen er IP65-certificeret, fuldstændig støvtæt og stænksikker og modstandsdygtig over for temperaturer fra -20°C til +40°C. Den er nem at installere med et netkabel på ±40 cm og leveres med en lyskilde.
Med en vægt på 500 gram og kompakte mål (176x137x25 mm) er lampen praktisk og alsidig. Derudover får du 2 års garanti, der sikrer kvalitet og pålidelighed.
| SKU | 514W |
|---|---|
| Wattage | 50W |
| Voltage | 220V |
| Energy consumption | 50 kWh/1000t |
| Frequency | 50Hz |
| Lumen | 86 lm/W |
| Beam Angle | 100º |
| Te gebruiken bij temp. | -20/+40 |
| Lifetime [h] | 17000 timer |
| Behuizing | Aluminium og Glas |
| IK | 07 |
| Ip | IP65 |
| Produkt farve | Hvid |
| Afmeting | 176x137x25 mm |
| Minimale aankoop | 1 Stykke |
| Vægt | 0.500000 |
| Warranty | 2 år |
| voorraad | 3 dage |
| Aansluiting | Strømkabel ca. 40 cm |
| Type lichtbron | LED |
| Incl. Driver | Uden driver |
| LED Type | SMD-kort |
| Kwh/jaar | 100 |
| Geleverd incl. lichtbron | Ja |
| Gebruik | Brug inde og ude |
| Energielabel | A+++ |
| Certificate | CE |
| Cooperation with a dimmer | Nej |
| Dikte (in_mm) | 25mm |
| Cri | 80 |





