LED-byggelampe 100W IP65 – Grå udendørslampe med antiglas-linse, energieffektiv og 5 års garanti
-
3 dage -
5 år -
264x218x35 mm -
100 lm/W -
100W -
IP65
- Kategorier:
- LED-byggelys
- Byggelys
100W IP65 LED-konstruktionslampen i grå er en højkvalitets og energieffektiv løsning til både indendørs og udendørs belysning. Denne version har en speciel antireflekslinse, der fordeler lyset jævnt og forhindrer irriterende blænding. Dette sikrer større visuel komfort, øget sikkerhed og mere behagelig belysning ved længere tids brug.
Med sit moderne grå aluminium- og PC-hus har denne lampe et robust og professionelt udseende, perfekt til anvendelser som haver, facader, parkeringspladser eller værksteder. Med en lysstyrke på 100 lumen pr. watt og en strålevinkel på 85° leverer lampen et kraftfuldt og fokuseret lys. Takket være en høj CRI på >80 gengives farverne naturligt og præcist. Den driverløse LED-teknologi garanterer en ekstremt lang levetid på ikke mindre end 50.000 timer.
Byggelampen er IP65-certificeret, fuldstændig støvtæt og stænksikker og modstandsdygtig over for temperaturer fra -20°C til +40°C. Den er nem at installere med et netkabel på ±40 cm og leveres med en lyskilde.
Med en vægt på 850 gram og mål på 264 x 218 x 35 mm er denne lampe kraftfuld og holdbar. Derudover får du 5 års garanti, der sikrer kvalitet og pålidelighed.
| SKU | 541G |
|---|---|
| Wattage | 100W |
| Voltage | 220V |
| Energy consumption | 100 kWh/1000t |
| Frequency | 50Hz |
| Lumen | 100 lm/W |
| Beam Angle | 85° |
| Te gebruiken bij temp. | -20/+40° |
| Lifetime [h] | 50000 timer |
| Behuizing | Aluminium og PC |
| IK | 08 |
| Ip | IP65 |
| Produkt farve | Grå |
| Afmeting | 264x218x35 mm |
| Minimale aankoop | 1 Stykke |
| Vægt | 0.850000 |
| Warranty | 5 år |
| voorraad | 3 dage |
| Aansluiting | Strømkabel ca. 40 cm |
| Type lichtbron | LED |
| Incl. Driver | Uden driver |
| Kwh/jaar | 200 |
| Geleverd incl. lichtbron | Ja |
| Gebruik | Brug inde og ude |
| Energielabel | A+++ |
| Certificate | CE / RoHS |
| Cooperation with a dimmer | Nej |
| Dikte (in_mm) | 35 mm |
| Cri | >80 |






