LED Byggelampe 20W IP65 – Kompakt Udendørslampe Hvid, Energieffektiv og Holdbar
-
3 dage -
2 år -
116x92x24 mm -
83 lm/W -
20W -
IP65
- Kategorier:
- LED-byggelys
- Byggelys
20W IP65 LED-byggelampen er en kompakt og energieffektiv løsning til både indendørs og udendørs belysning. Med sit moderne hvide aluminiums- og glashus har denne lampe et elegant udseende og er velegnet til forskellige anvendelser såsom haver, facader, indkørsler eller værksteder.
Med en lysstyrke på 83 lumen pr. watt og en strålevinkel på 100° spreder lampen et klart lys over et bredt område. Takket være en CRI på 70 gengives farverne naturligt. SMD LED-teknologien og det driverløse design garanterer en lang levetid på ikke mindre end 17.000 timer.
Byggelampen er IP65-certificeret, fuldstændig støvtæt og stænksikker og modstandsdygtig over for temperaturer fra -20°C til +40°C. Den er nem at installere med et netkabel på ±40 cm og leveres med en lyskilde.
Med en vægt på kun 270 gram og kompakte mål (116x92x24 mm, tykkelse 24 mm) er lampen praktisk og alsidig. Derudover får du 2 års garanti, der sikrer kvalitet og pålidelighed.
| SKU | 504W |
|---|---|
| Wattage | 20W |
| Voltage | 220V |
| Energy consumption | 20 kWh/1000t |
| Frequency | 50Hz |
| Power factor | 0,9 |
| Lumen | 83 lm/W |
| Beam Angle | 100° |
| Te gebruiken bij temp. | -20/+40 |
| Lifetime [h] | 17000 timer |
| Behuizing | Aluminium og Glas |
| IK | 07 |
| Ip | IP65 |
| Produkt farve | Hvid |
| Afmeting | 116x92x24 mm |
| Vægt | 0.270000 |
| Warranty | 2 år |
| voorraad | 3 dage |
| Aansluiting | Strømkabel ca. 40 cm |
| Type lichtbron | LED |
| Incl. Driver | Uden driver |
| LED Type | SMD-kort |
| Kwh/jaar | 40 |
| Geleverd incl. lichtbron | Ja |
| Gebruik | Brug inde og ude |
| Energielabel | A+++ |
| Certificate | CE |
| Cooperation with a dimmer | Nej |
| Dikte (in_mm) | 24 mm |
| Cri | 70 |





