LED Byggelampe 30W IP65 – Kraftig Udendørslampe Sort, Energieffektiv og Holdbar
-
3 dage -
2 år -
141x107x25 mm -
83 lm/W -
30W -
IP65
- Kategorier:
- LED-byggelys
- Byggelys
30W IP65 LED-byggelampen er en kraftfuld og energieffektiv løsning til både indendørs og udendørs belysning. Med sit moderne sorte aluminiums- og glashus har denne lampe et robust udseende og er velegnet til forskellige anvendelser såsom haver, facader, indkørsler eller værksteder.
Med en lysstyrke på 83 lumen pr. watt og en strålevinkel på 100° spreder lampen et klart lys over et bredt område. Takket være en høj CRI på 80 gengives farverne naturligt og præcist. SMD LED-teknologien og det driverløse design garanterer en lang levetid på ikke mindre end 17.000 timer.
Byggelampen er IP65-certificeret, fuldstændig støvtæt og stænksikker og modstandsdygtig over for temperaturer fra -20°C til +40°C. Den er nem at installere med et netkabel på ±40 cm og leveres med en lyskilde.
Med en vægt på kun 309 gram og kompakte mål (141x107x25 mm) er lampen praktisk og alsidig. Derudover får du 2 års garanti, der sikrer kvalitet og pålidelighed.
| SKU | 506B |
|---|---|
| Wattage | 30W |
| Voltage | 220V |
| Energy consumption | 30 kWh/1000t |
| Frequency | 50Hz |
| Power factor | 0,9 |
| Lumen | 83 lm/W |
| Beam Angle | 100º |
| Te gebruiken bij temp. | -20/+40 |
| Lifetime [h] | 17000 timer |
| Behuizing | Aluminium og Glas |
| IK | 07 |
| Ip | IP65 |
| Produkt farve | Sort |
| Afmeting | 141x107x25 mm |
| Minimale aankoop | 1 Stykke |
| Vægt | 0.309000 |
| Warranty | 2 år |
| voorraad | 3 dage |
| Aansluiting | Strømkabel ca. 40 cm |
| Type lichtbron | LED |
| Incl. Driver | Uden driver |
| LED Type | SMD-kort |
| Kwh/jaar | 60 |
| Geleverd incl. lichtbron | Ja |
| Gebruik | Brug inde og ude |
| Energielabel | A+++ |
| Certificate | CE |
| Cooperation with a dimmer | Nej |
| Dikte (in_mm) | 25mm |
| Cri | 80 |





