-
2-3 dage -
5 år -
Ø255*H 162mm -
150 l/uge -
100W -
IP65
- Kategorier:
- 100 watt LED UFO høj bugt
- LED høj bugt
UFO LED High Bay: 100 Watt IP65 egnet til:
Binnen en Buiten anvendes primært i højhuse i industrihaller, hvor lysstofrørbelysning er utilstrækkelig (4 meter og mere), udstyret med en Moso Driver og Philips SMD.
Lysudbytte:
Denne UFO LED High bay har et strømforbrug på 100 watt og en lysudbytte på 150 L/W.
Fås i K4000 og K5000; du kan vælge den rigtige farve med produktet.
Hvis en lys farve ikke er angivet med produktet, er det udsolgt.
Afslutning og hvad man skal være opmærksom på:
Vores UFO LED High bays er udstyret med ekstra køleribber ; som et resultat køles UFO'en exceptionelt godt, LED'erne forbliver køligere, og din UFO High bay LED har en meget længere levetid!
Mange LED-produkter tilbydes på internettet med få køleplader eller dårlig varmeafledning, hvilket får dine LED'er til at overophede og forkorte produktets levetid betydeligt.
Vores UFO High Bay LED er IP65 vandtæt og kan bruges både indendørs og udendørs.
Øverst er UFO'en udstyret med et aftageligt jernøje, som den kan fastgøres til, hvilket gør installationen enkel og nem.
| SKU | 6005B |
|---|---|
| Wattage | 100W |
| Minimale aankoop | 1 boks ( 7 Stykke) |
| Minimum Order | 8 |
| Afmeting | Ø255*H 162mm |
| Dikte (in_mm) | 162 mm |
| Diameter | 255 mm |
| Aantal | Æske (8 stk.) |
| voorraad | 2-3 dage |
| Vægt | 1.560000 |
| Voltage | 220V |
| Aansluiting | Strømkabel ca. 40 cm |
| Type lichtbron | LED |
| Te gebruiken bij temp. | -40 til +60°C |
| Lumen | 150 l/uge |
| Incl. Driver | Moso Driver |
| LED Type | SMD3030 Philips |
| Ip | IP65 |
| Kwh/jaar | 200 |
| Geleverd incl. lichtbron | Ja |
| Gebruik | Brug inde og ude |
| Beam Angle | 90° |
| Warranty | 5 år |
| Behuizing | Aluminium |
| Energielabel | A+++ |
| Lifetime [h] | 50.000 |
| Certificate | CE / RoHS / TÜV |
| Cooperation with a dimmer | Nej |
| Cri | Ra>80 |
| Produkt farve | Sort |




