LED lysstofrør/Triproof 60W 150cm 100L/w IP 65 (1 tilslutningspunkt)
-
1-2 dage -
2 år -
1500mm -
120 l/u -
50W -
IP65
- Kategorier:
- LED-lyskilder
Industriel LED-lampe:
Den IP65 vandtætteLED-lysstofrørsarmatur er en industriel LED- lampe, der leveres komplet, inklusive en monteret driver, en 40 cm netledning og 2 LED-strimler .
Lampens forside er fremstillet af brandhæmmende materiale (PC) og har en brandmodstandsklasse på V0, med perfekt slagfasthed, god sejhed og kan bøjes 180 grader uden at rive i stykker. Lampens bagside er konstrueret præcis som forsiden, men med en silikonegummi-tætningsramme for perfekt forsegling.
Lysudbytte:
Denne LED-lysstofrørsarmatur har et strømforbrug på 50 watt og en lysudbytte på 120 L/W.
Lyse farver:
Fås i K3000 , K4000 og K6000. Du kan vælge den korrekte farve sammen med produktet. Hvis din farve ikke er på listen, er den udsolgt. Kontakt os venligst angående leveringstiden, helst via e-mail: info@dimay.com
Forsamling:
Lampen er nem at montere i loftet eller på væggen ved hjælp af de medfølgende metalbeslag og er nem at tilslutte med en netledning på +/- 40 cm. Lampen er fremstillet af forskellige beskyttende materialer. LED-lysstofrørarmaturet er vandtæt, støvtæt, korrosionsbestandigt og har en IP65-beskyttelsesklasse .
Anvendelser af Tri-proof LED-lampen:
På grund af sin beskyttende funktion anvendes den i vid udstrækning i fabrikker, varehuse, underjordiske parkeringshuse, maskinrum, tunneler, tekstilfabrikker, medicinalfabrikker, fødevarefabrikker, tankstationer osv. Armaturet kan også bruges udendørs og på fugtige steder.
Pris:
Vi køber vores produkter direkte fra fabrikken og uden mellemled. Det er derfor, vi kan tilbyde vores produkter til meget konkurrencedygtige priser.
Hvis du har brug for større mængder eller er forhandler, bedes du kontakte os KLIK HER.
| SKU | 8030B |
|---|---|
| Wattage | 50W |
| Minimum Order | 1 |
| Afmeting | 1500mm |
| Dikte (in_mm) | 80 mm |
| voorraad | 1-2 dage |
| Vægt | 3.500000 |
| Aansluiting | LED-forsyning |
| Type lichtbron | LED |
| Te gebruiken bij temp. | -20°C - 60°C |
| Lumen | 120 l/u |
| Incl. Driver | Ja |
| LED Type | Epistar 360 stk. SMD2835 |
| Ip | IP65 |
| Kwh/jaar | 100 |
| Geleverd incl. lichtbron | Ja |
| Gebruik | Brug inde og ude |
| Beam Angle | 120 |
| Warranty | 2 år |
| Behuizing | Aluminium |
| Energielabel | A++ |
| Lifetime [h] | 50000 |
| Certificate | CE / RoHS |
| Cooperation with a dimmer | Nej |
| Cri | 80 |

