LED-projektør - Byggelampe Sort 20W 85L/W IP65
-
3 dage -
2 år -
95x120x25mm -
1850 -
20W -
IP65
- Kategorier:
Professionel byggelampe - projektør:
Floodlight er det engelske ord for byggelampe.
Denne LED-byggelampe leveres inklusive et metalmonteringsbeslag og en tilslutningsledning på +/- 0,30 cm.
Lysudbytte:
LED-projektøren - byggelampe har et strømforbrug på 20 watt og en lysudbytte på 85L/w.
Fås i K3000, K4000 ogK6000; du kan vælge den rigtige farve med produktet.
Kvalitet:
Vores LED-projektører - byggelamper er konstrueret af et sort aluminiumshus , og frontglasset består af sikkerhedsglas.
LED-byggelampen (projektør) kan bruges både indendørs og udendørs; projektørerne leveres som standard med en IP65-klassificering (vandtæt).
Vores LED-projektører - byggelys er velegnede til:
Vores byggelamper / projektører fra 10-50 watt bruges i vid udstrækning til at oplyse haver, såsom træer, buske og indkørsler.
Tungere versioner på mere end 50 watt bruges til at belyse større områder såsom sportsbaner, tennisbaner og parkeringspladser, men også indendørs såsom værksteder, garager og industrihaller.
| SKU | ABCSLI029038B |
|---|---|
| Wattage | 20W |
| Minimum Order | 1 box |
| Afmeting | 95x120x25mm |
| Dikte (in_mm) | 25mm |
| voorraad | 3 dage |
| Vægt | 0.270000 |
| Aansluiting | Strømkabel ca. 40 cm |
| Type lichtbron | LED |
| Te gebruiken bij temp. | -20/+40 |
| Lumen | 1850 |
| Incl. Driver | Uden driver |
| LED Type | SMD-kort |
| Ip | IP65 |
| Kwh/jaar | 40 |
| Geleverd incl. lichtbron | Ja |
| Gebruik | Brug inde og ude |
| Beam Angle | 120 |
| Warranty | 2 år |
| Behuizing | Aluminium og Glas |
| Energielabel | A+++ |
| Lifetime [h] | 17000 timer |
| Certificate | CE |
| Cooperation with a dimmer | Nej |
| Cri | 80 |
| Produkt farve | Sort |

